Тернопільський краєзнавчий музей
Logo Тернопільський краєзнавчий музей
 

"Тернопільський краєзнавчий музей" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:(8-0352)524477, 251459
Полное название: Тернопільський краєзнавчий музей
Еще названия:Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Категории:
 • Музеи Тернополя
 • Галереи Тернополя
 • Последние новости

  Все новости
   

  Фестиваль Дзвони Лемківщини 2016

  Фестиваль Дзвони Лемківщини 2016
  Добавлено 2016-07-21 12:26:18

  6-7 серпня 2016 року пройде XVII Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури Дзвони Лемківщини в урочищі Бичова  Монастириського району. Фестиваль став візитною карткою культурного життя Тернопільщини. На ...

   
  Читать Дальше
   

  Мистецький фестиваль "Ї" 2016 року

  Мистецький фестиваль
  Добавлено 2016-04-18 19:53:41

  Міжнародна мистецька подія, яка відбувається протягом трьох днів у чудовому та комфортному місті Тернопіль на Заході України.  "Мистецький фестиваль "Ї" - це поєднання літератури, музики, живопису, фото, ...

   
  Читать Дальше
   

  Виставка дерев'яних церков України в Тернополі

  Виставка дерев'яних церков України в Тернополі
  Добавлено 2011-04-17 15:31:12

   В Тернополі в обласному краєзнавчому музеї напередодні Великодня відкрили виставку копій дерев’яних церков львівського майстра Михайла Яськовича «Дерев’яна сакральна архітектура». Під час відкриття виставки ...

   
  Читать Дальше
   

  Тернопільський краєзнавчий музей

  Тернопільський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Тернополі, найбільше зібрання пам'яток і матеріалів з природи, історії, етнографії і побуту Тернопільщини, найдавніший заклад культури і просвітництва в області.

  Тернопільський обласний краєзнавчий музей заснований в 1913 році. Офіційно відкритий 13 квітня 1913 року як Музей Подільський Товариства «Народної школи». Вже тоді у фондах музею налічувалося майже 100 тис. експонатів.

  3 травня 1932 року в Тернополі почав діяти Подільський музей при Кружку «Рідної школи», чия історія тісно пов'язана з іменем професора Тернопільської гімназії «Рідна школа» Якима Яреми (1884-1964).

  Обидва вище вказані музейні заклади проіснували в Тернополі до вересня 1939 року, доки 26 грудня на підставі наказу Народного комісаріату освіти УРСР Подільський Регіональний музей було реорганізовано і створено на його базі Тернопільський історико-краєзнавчий музей, куди були передані фонди Українського музею Товариства «Рідна школа». Фонди музею також поповнилися матеріалами з повітового музею у Бережанах, а також колекціями з музеїв Чорткова, Заліщиків тощо.

  У 1996 році в окремому приміщенні був відкритий історико-меморіальний музей політичних в'язнів на правах відділу музею.

  Музей щорічно влаштовує виставки із своїх фондів. Традиційно, це Різдвяні та Великодні виставки, мистецтво старовини, сакральне мистецтво, античні речі тощо. До найчисельніших належить персональні виставки сучасних художників.

  Фонди музею

  У фондах музею зберігається понад 274 тис. експонатів. Особливо великими є збірки українського народного одягу з різних регіонів Тернопілля, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, нумізматики, філателії, документів і світлин, речей побуту.

  Унікальне значення серед експонатів Тернопільського краєзнавчого музею мають: археологічні артефакти (бл. 40 тис. одиниць), 270 предметів зброї, цінна колекція ікон ХVІІ — поч. ХІХ ст.ст., стародруки Почаївської Лаври ХVІІ-ХVІІІ ст.ст., зразки українського національного вбрання з різних регіонів Тернопільщини, килими з вікнянських ткацьких майстерень ХІХ ст., золототкацтво з Бучацьких мануфактур, західноєвропейське мистецтво ХVІІ — поч. ХІХ ст.ст.

  Постійна експозиція музею охоплює близько 10 тисяч одиниць зберігання.

  Експозиція відділу природи знайомить відвідувачів з рослинним і тваринним світом, кліматом, ґрунтами, природними багатствами Тернопільської області, яка була створена 4 грудня 1939 року.

  Експозиційний відділ стародавньої історії відтворює період від найдавніших часів до Першої світової війни.

  Відділ новітньої історії охоплює період від Першої світової війни (1914-18 рр.) до сьогодення.

  При музеї є виставкова зала, де щомісячно влаштовуються експозиції з фондових матеріалів, а також виставки з інших музеїв України та з-за кордону, виставки сучасних українських художників, тематичні експозиції в рамках Всеукраїнських проектів. Фондові матеріали були представлені на міжнародних виставках в Польщі, Німеччині, Румунії.

  "Тернопільський краєзнавчий музей" находится по адресу: м. Тернопіль, Майдан Мистецтв, 3. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Тернопільський краєзнавчий музей", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "м. Тернопіль, Майдан Мистецтв, 3"! Если Вам нравится "Тернопільський краєзнавчий музей" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   

  Отзывы & Вопросы (0)

  Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Музей Тернопільський обласний художній музей 0,93 км.
  Тернопільський краєзнавчий музей 0 км.
  Картинна галерея Тернопільської обласної організації національної спілки художників України 0,337 км.
  Тернопільське озеро 1,166 км.
  Костел Домініканський 0,403 км.
  Театральний майдан 0,433 км.
  Воздвиженская церковь в Тернополе 0,585 км.
  Музей политзаключенных 0,477 км.
  Церковь Рождества Христова в Тернополе 0,474 км.
  Тернопольский замок 0,484 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты